Svenska flippersällskapet
Forum => Flippersnack => Ämnet startat av: RobbseBoy skrivet mars 26, 2003, 14:33:50
-
Hade en omskakande upplevelse på Lasergame idag.
Står och lirar WD och det går sådär.
Sämre går det dock för snubben bredvid som står och svär framför TOTAN.
Helt plötsligt ropar han till och skakar till en ordentlig tilt. Detta verkar göra honom ännu argare så han lyfter upp spelet en halvmeter i luften(!!) och låter det landa tungt på betongolvet. :-o
Jag stod bredvid helt chockad och alla kulorna i min pågåeende multiball rann inom några sekunder.
Hur jävla egoistisk får man vara egentligen!!!??
Här står killen och spelar på garanterat det bäst iordningställda TOTAN han någonsin spelat, eller kommer att spela på, och visa tacksamhet är det inte frågan om!
Nu i efterhand blir jag förbannad på mig själv som inte ställde mig och skällde ut honom!!
:-(
-
visst kan man bli förbannad och tilta spel.. men inta fan lyfter man upp spelet och släpper ner det.. skillnad om det var ens egna spel då kan man ju göra vad fan man vill med det.. men man kan ju i alla fall visa lite hänsyn till utställarna..
-
Vad tror du MCR, är det Mattias som har gjort comeback? :-D
-
Titta, en dubbelpostning. Vafför finns det ingen deleteknapp i det här forumet?
-
Hmm, det låter som en misstänkt Rimdahlare. Är det någon som vet om han pratade för sig själv och skrek saker som:"Jag föraktar dig!" till flippret?
-
Inte vad jag hörde. Mest en massa tyst mummel....
-
Fast jag har lärt mig i Spanien att det är hälsosamt att visa sina känslor... Och det känns fast riktigt bra att få ut ilskan! =)